Президент сделал обращение по поводу прекращения перемирия на Донбассе

Президент Украины Петр Порошенко заявил о прекращении "перемирия" на Донбассе.

Об этом он сказал в своем обращении к народу в ночь на 1 июля, говорится на официальном сайте президента.

"Мы будем наступать и будем освобождать нашу землю, – заявил Порошенко. – Непродолжение режима прекращения огня – это наш ответ террористам, боевикам, мародерам, всем тем, кто издевается над мирным населением, кто парализует работу экономики региона, кто срывает выплаты зарплат, пенсий, стипендий, кто взрывает железную дорогу, разрушает водопроводы, кто лишил людей нормальной жизни".

Президент призвал жителей Донбасса способствовать урегулированию ситуации в регионе, а тех, кто взял в руки оружие, но "осознал, что допустил ошибку, и хочет ее исправить" сдать оружие. Порошенко заявил, что гарантирует, что эти люди не будут привлечены к уголовной ответственности, если сдадут оружие.

Порошенко отметил, что мирный план и стратегия для Донбасса остаются в силе, включая разоружение, децентрализацию, свободное использование русского языка, восстановление утерянного жилья за счет государства, совместная с ЕС программа для создания новых рабочих мест.

Глава государства заявил, что власть готова вернуться к режиму прекращения огня, если все стороны будут придерживаться основных пунктов мирного плана, а боевики освободят заложников.

Полный текст обращения президента:

Шановні співвітчизники!

О двадцять другій годині в понеділок 30 червня сплив термін дії одностороннього припинення вогню.

В межах плану з мирного врегулювання ситуації на Донбасі такий крок було вперше ініційовано 20 червня.

27 червня Україна продовжила його ще на три дні.

Протягом десяти діб ми продемонстрували Донбасу, Україні, всьому світові свою відданість мирному способу врегулювання спровокованого ззовні конфлікту.

Мешканцям Донецької та Луганської областей ми продемонстрували добру волю української влади. 

Працелюбні й мирні люди, якими є переважна більшість донеччан та луганчан, відчули нашу симпатію, любов і повагу. Вони побачили щиру готовність Києва рахуватися з їхніми особливими думками та специфічними інтересами. І вони зрозуміли, що їхня безпека є нашим головним пріоритетом.

Ще сильнішою стала міжнародна підтримка України. Саме під час припинення вогню я підписав Угоду про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Однак, унікальний шанс з втілення мирного плану не реалізовано. Так сталося через злочинні дії бойовиків. Вони публічно декларували своє небажання підтримувати мирний план в цілому та припинення вогню зокрема. Зухвало, більше ста разів, порушили режим перемир’я.

Політичне керівництво сепаратистів продемонструвало небажання і нездатність контролювати дії своїх терористичних підрозділів і банд мародерів.

Скасування рішення Ради Федерації про дозвіл вводити російські війська в Україну мало позитивне, але символічне значення. Ми так і не дочекалися конкретних кроків по деескалації ситуації. В тому числі і в частині зміцнення контролю за кордоном.

Попри все це, мир був, залишається і буде моєю метою. Міняються лише інструменти її досягнення. 

30 червня увечері відбулося засідання Ради Національної Безпеки та Оборони України. Після обговорення ситуації, я, як Верховний Головнокомандувач, прийняв рішення не продовжувати режим одностороннього припинення вогню. 

Захист територіальної цілісності України, безпеки й життя мирних громадян потребує не лише оборонних, але й наступальних дій проти терористів-бойовиків.

Збройні Сили, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, Служба безпеки отримали відповідні накази.

В реалізації поставлених сьогодні завдань із захисту територіальної цілісності вони більше не обмежені режимом припинення вогню.

Ми будемо наступати і звільняти нашу землю. Непродовження режиму припинення вогню - це наша відповідь терористам, бойовикам, мародерам. Всім тим, хто знущається над мирним населенням. Хто паралізує роботу економіки регіону. Хто зриває виплати зарплат, пенсій, стипендій. Хто підриває залізницю та руйнує водопроводи. Хто позбавив людей нормального, мирного життя. 

Збройні Сили України, Національна гвардія, інші підрозділі ніколи не дозволять собі застосовувати силу проти мирних людей. Вони ніколи не битимуть по житлових кварталах.

Українські солдати та гвардійці будуть ризикувати власними життями, аби тільки не піддавати загрозам жінок, дітей, літніх чоловіків. Всіх тих, хто живе на землі Донбасу і не бере до рук незаконної зброї.

Така одвічна лицарська природа українського воїнства.

На нас – відповідальність та вболівання за кожне мирне життя, яке, не приведи Господи, може обірватися під час військової або антитерористичної операції.

Це потребує від нас надзвичайної вивіреності кожного руху в проведенні операцій.

Звертаюся до кожного мешканця Донецької та Луганської областей із проханням з розумінням поставитися до мого рішення. Прошу стати союзниками в поверненні безпеки на Донбас.

Так, ви не можете протистояти бандитам фізичною силою. Але ваші сила волі й сила духу, ваша громадянська непокора до так званих «народних республік», нетерпимість та презирство до тих, хто став на шлях бандитизму, мародерства та терору, наблизить той день, коли до ваших домівок, на ваші вулиці повернеться міцний мир.

Усім, хто, ставши на шлях збройного спротиву законній владі, але усвідомивши, що припустився помилки і хоче її виправити, я, як Президент, гарантую непритягнення до кримінальної відповідальності. Умова одна – добровільно скласти зброю.

Наш мирний план, як стратегія для України та Донбасу, залишається в силі. І роззброєння. І децентралізація. І вільне використання російської мови. І відновлення втраченого житла за рахунок держави. І спільна з ЄС програма створення нових робочих місць. І навіть до режиму припинення вогню ми готові повернутися в будь-який момент. Коли побачимо, що усі сторони дотримуються виконання основних пунктів мирного плану. Що бойовики звільняють заручників. Що і по той бік східного кордону загорілося червоне світло для диверсантів та постачальників зброї, і за дотриманням режиму на кордоні спостерігає ОБСЄ.

Дорогі співвітчизники!

Дорога до миру виявилася дещо складнішою, ніж хотілося. Не хочу прикрашати дійсність. Буде нелегко і непросто.

Нам, як ніколи, слід згуртуватися для захисту України. Це потребує самовіддачі та дисципліни не лише не передовій, а й в тилу.

Але не було ще жодної війни, після якої не наставав би мир.

Так станеться і цього разу.

Слава Україні!

.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
618 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
В Славянске 19-20 октября пройдёт первый польско-украинский ревитализационный форум. Об этом сообщает информационный портал "Вчасно". Ревитализация - это восстановление старых, заброшенных промышленных зданий и пространств бывших индустриальных городов, но не в плане возобновления производства, а в качестве новых технологических хабов, культурных и туристических объектов. Цель форума - передача опыта польских учреждений в сфере ревитализации постиндустриал...
Общество
В прифронтовой Торецк и близлежащие населенные пункты будет осуществляться подвоз воды. Об этом сообщает ГСЧС в Донецкой области.Такие меры вызваны прорывом водовода «Горловка – Торецк» в так называемой серой зоне. Из-за аварии без водоснабжения остались 42813 человек.Были определены 16 мест, куда будет подвезена вода. Также в ГСЧС указали места, где можно набрать воду с пожарных гидрантов и колодцев самостоятельно.
Общество
Усі ми хочемо, щоби війна закінчилася чим швидше. Хоча про її закінчення хлопці на фронті нічого не кажуть. Бо всі ми розуміємо, що Україна отримала своє маленьке Сомалі. На довгі-довгі роки. Про це в інтерв’ю «Вголосу» розповіла боєць ДУК «Правий сектор» з позивним «Пума» Інна Грищенко. «Ми ж незалежність свою 1991 року отримали безкровно. Зараз за це все платимо, — переконана жінка. — За своє ставлення до держави, за своє ставлення до людей, за свою цілк...
Общество
В неподконтрольном украинским властям Донецке 15 октября, около 4:00 произошел пожар в квартире пятиэтажного дома, в результате которого погибла пенсионерка. Об этом сообщает пресс-служба «МЧС ДНР». «Калининский р-н, бул. Шахтостроителей, квартира на втором этаже пятиэтажного дома – пожар. В результате пожара погибла женщина, 1936 г.р. Пожаром уничтожено: мебель и вещи б/у на площади 3 м2. Причина пожара устанавливается», – говорится в сообщении. Всего в «...
Общество
На неподконтрольных территориях Донецкой области произошло массовое отравление водопроводной водой. За период с 5 по 12 октября в больницы уже обратились более 230 человек. Все они жаловались на высокую температуру, тошноту и расстройство желудка. Сообщение об этом появилось 13 октября на странице представителя уполномоченного Верховной Рады по правам человека Павла Лисянского в социальной сети Facebook. «В основном это дети до 17 лет. Также подтвердилась...
Общество
С целью качественной подготовки сборной команды Донецкой области к Чемпионату Украины по боксу среди юношей 2005-2006 г.р. учебно-тренировочные сборы, уже традиционно проходили в детско-юношеской спортивной школе г. Селидово. Они проводились с 3 по 14 октября 2018 года согласно календарного плана физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий Донецкой области на 2018 год, утвержденного приказом управления по вопросам физической культуры и спорта До...
Общество
Российские оккупационные войска применили на Донбассе странные боеприпасы: осколки 120-миллиметровых мин более двух суток выделяют дым с запахом карбида. Новые мины применялись боевиками при обстреле Авдеевской промзоны. Украинские бойцы — защитники Авдеевки подозревают, что против них могут применять запрещенное вооружение — с фосфором или ему подобными соединениями в составе. Об этом сообщает ТСН. Вещество, которым были обработаны боеприпасы боевиков, по...
Общество
Жители временно оккупированных территорий Донетчины, которые по каким-либо причинам лишились паспортов Украины, сообщают, что с «паспортом ДНР» невозможно решить «жизненных вопросов». Жители временно оккупированных территорий Донецкой области, лишившиеся в силу различных причин (утеря, необходимость переклейки фото и т.д.) паспортов Украины сообщают, что с «паспортами ДНР» невозможно выполнить никаких юридических действий – покупка, продажа, дарение – так...
Общество
У Слов'янську правоохоронці викрили 40-річну жительку Горлівки, яка в 2014 році готувала їжу на блокпостах бойовиків та перевіряла машини. Повідомляється, що жінка потрапила під вплив пропаганди, а під час активної фази АТО залишила лави бойовиків. "Те, що жителька Слов'янська брала участь у діяльності НЗФ правоохоронці з'ясували під час оперативної роботи. За словами жінки, до початку бойових дій вона проживала в Горлівці, де й погодилася на пропозицію аг...